Дружківка стає СМАРТ

22.11.2019

Перший міський мобільний додаток Smart Druzhkivka (Розумна Дружківка) відтепер доступний для завантаження за посиланням http://bit.ly/3331lKW для мобільних телефонів на Android. Для ОС iOS додаток з’явиться вже незабаром, веб-версія доступна за посиланням qrcode.druisp.gov.ua.


Додаток Smart Druzhkivka – це інтерактивна система додаткової інформації для кращої навігації людей у міському просторі та повноцінного включення людей з інвалідністю у життя громади. Для роботи аплікації було виготовлено 500 табличок, які розміщені на закладах комунальної та соціальної сфери; закладах охорони здоров’я, культури, спорту та освіти. На табличках знаходиться QR-код та назва закладу, установи або кабінету, яку продубльовано шрифтом Брайля. QR-код містить у собі важливу інформацію: адресу, графік роботи, контактні телефони, електронну адресу, сайт та перелік послуг. Ці дані можна оновлювати та додавати за необхідністю. У разі потреби голосовий підкажчик у додатку може проговорювати всю інформацію, що міститься у QR-коді.«Це перший мобільний додаток для Дружківки. Все дуже просто – ти просто береш телефон, скануєш QR-код, наприклад, на кабінеті лабораторії у лікарні, та отримуєш необхідну інформацію, який час прийому аналізів, а коли можна отримати результати. Це дозволить краще орієнтуватися у місті, як дружківчанам, так і гостям міста. Також додаток допомагає людям з інвалідністю бути включеними у життя громади. На табличках нанесена інформація шрифтом Брайля, а сам додаток має голосовий супровід на випадок, якщо у користувача є проблеми із зором. Подібних інструментів у сусідніх містах немає. Тому для нас це не тільки додаткова відповідальність, але і цікавий виклик. Пізніше Дружківка зможе ділитися цим досвідом з іншими містами Донеччини», – говорить Дмитро Баландюк, член Комітету доступності Дружківки.Створення додатку стало органічним завершенням першої частини проєкту «Оцінка фізичної доступності Дружківки», в рамках якого проходили навчання для посадовців та містян щодо створення інклюзивного міського простору, відбувся аудит доступності у Дружківці та зйомки циклу відео «Видимі».

«Був проведений великий обсяг роботи для того, аби все працювало. Треба було зібрати інформацію майже від усіх міських служб, підприємств та установ, структурувати її та завантажити у додаток, який розроблявся спеціально для Дружківки. Важливо, що це була командна робота і місто нам в цьому допомагало. Впевнений, що користувачам він сподобається, вони будуть давати зворотній зв’язок, і ми зможемо оновлювати додаток, аби він завжди залишався актуальним», – підсумував Сергій Пронкін, голова громадської організації «Нова Дружківка».Створення мобільного додатку Smart Druzhkivka стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).