Батьківське самоврядування | Харків

25.01.2018

Батькам з Харкова та області вдається втілювати різноманітні проекти, представляти інтереси своїх дітей та змінювати умови в школах, де навчається їхня малеча. І все це вони реалізовують за рахунок бюджетних коштів та завдяки постійній активній роботі, зокрема, шляхом офіційної комунікації з керівництвом Харківської міської ради та департаментом науки та освіти Харківської ОДА.


Спортивний майданчик, вартістю понад мільйон гривень, зимовий сад на 500 тисяч, безкоштовне відвідування гуртків на базі клубу дозвілля – неповний перелік ініціатив, які реалізовуються батьківським активом Харківщини. Саме їхній досвід зацікавив команду громадської організації «Україна можливостей», яка реалізовує ініціативу «Батьківська самоврядність» в рамках проекту ГО «Нова Дружківка», що реалізовується за підтримки Західноукраїнського ресурсного центру у партнерстві з Центром Громадської адвокатури та Товариством Лева, за фінансової підтримки ЄС.

Під час зустрічі, що відбулась на базі «Креативного хабу Розвиток», обговорювались проблеми збору коштів з батьків, можливості відходу від подібної практики. Також учасники ділились своїм позитивним досвідом взаємодії з представниками влади. Звісно, складнощі в реалізації батьківських ініціатив існують, але чим більше людей будуть об’єднуватись задля представлення, відстоювання своїх інтересів, тим важче системі буде вдаватись впливати на таких батьків. «Перспектива – в об’єднанні та підтримці одне одного, у тому числі і в складних ситуаціях, коли батьки натикаються на спротив», – розказала громадська активістка Олена Грипич під час зустрічі.