Форум «Батьківська самоорганізація»

22.04.2018

Цього тижня у Дружківці завершився форум «Батьківська самоорганізація», який був ініційований громадськими організаціями «Україна можливостей» та «Нова Дружківка».


В перший день заходу активні батьки, представники закладів освіти та громадських організацій зібрались на базі молодіжного центру LESYA HUB, аби дізнатись про досвід роботи системи «Відкриті бюджети закладів освіти», що вже працює у Херсоні.«Подібна система дозволяє не лише легко та зручно звітувати про витрати, які несе та чи інша школа, або садок. Відкриті бюджети – це можливості показувати потреби освітніх закладів, а в перспективі – і розшукувати додаткові ресурси», – розказав Юрій Антощук, голова фонду «Об’єднання», команда якого створила систему «Відкритих бюджетів».


Другий день був присвячений можливостям, які надає батькам новий Закон України «Про освіту». На цьому закцентувала свій виступ голова громадської організації «Благоствіт» Катерина Святець. Вона представила напрацьовані їхньою командою методи просування потреб шкіл та садочків. У свою чергу, правозахисник Костянтин Карелов розказав про тонкощі здійснення контролю стосовно якості харчування дітей та представив законодавчу базу, яка надає батькам права впливати і на ці процеси в закладах освіти.


Форум відбувався в рамках проекту «Громадський пояс Донбасу», що реалізовується за підтримки Західноукраїнського ресурсного центру у партнерстві з Центром Громадської адвокатури та Товариством Лева, за фінансової підтримки ЄС.