Плоггінг у Дружківці

21.09.2020

Команда громадської організації «Нова Дружківка» залучила мешканок та мешканців громади до змагань із плоггінгу. Плоггінг – це поєднання екологічного та фітнес рухів, що полягає в бігу в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж свого маршруту.

«19 вересня – це Всесвітній день прибирання, в який по всій Україні проходять тематичні акції та події. Тож в такий спосіб наша громада долучається і до екологічного руху», – вважає голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін. – «В нашій громаді вже є досвід плоггінгу: команда дівчат, які займаються фітнесом, використовує такий формат та систематично проводить прибирання різних територій. Проте наша команда ініціювала проведення відповідних змагань аби актуалізувати проблему так званої деградації публічних просторів, і місце проведення обиралось символічне. Свого часу сквер «Дитячий» був улюбленим місцем серед дружківчан, як дорослих так і дітей. Зараз – він втратив свою популярність. Проводячи подібні заходи ми прагнемо привернути увагу до необхідності змін в плані облаштування публічних просторів та їхнього наповнення», – акцентував Сергій Пронкін.«Подібні заходи особливо важливі для молоді, бо під час спільного прибирання, та ще й у вигляді змагань, формується правильний образ мислення. Тому чим частіше ми будемо проводити такі заходи та чим більше долучати молодь, тим скоріше наше місто та наша свідомість стануть чистішими», – ділиться враженнями Андрій, учасник плоггінгу.


Змагання з плоггінгу проходили в рамках проєкту «Від участі до дії», який передбачає проведення соціологічного дослідження, результати якого допоможуть надалі врахувати потреби мешканців щодо облаштування парків, скверів, площ та бульварів, створення регламенту благоустрою відповідних територій, а також – проведення просвітницьких та інформаційно-розважальних заходів. «Плоггінг – один із низки заходів, які наша команда проведе в ході проєкту «Від участі до дії», – розповіла урбаністка, експертка проєкту, архітекторка за фахом Ганна Павленко. – «Сьогодні вкрай важливо розвивати громадські простори на підставі інтересів та потреб людей, залучаючи їх до активної участі у їхній трансформації. Бо саме люди є життєвою силою публічних просторів», – акцентувала Ганна Павленко.


«Дуже незвичним для нас є такий формат прибирання сміття, дуже сподобалось. За годину ми отримали позитивні емоції, нові знайомства, прибрали та й ще і спортом зайнялись. Із задоволенням будемо брати участь у подібних заходах та разом робити Дружківку краще», – коментує Марина, учасниця плоггінгу.

«Місто можна порівняти із живим організмом: мешканці, наче кров’яні тільця, які відповідають за перенесення кисню від легень до всіх клітин тіла; публічні простори, наче кровоносна система, забезпечують роботу всього організму та відповідають за обмін речовин. Коли парки, алеї, сквери, прибудинкові території багатофункціональні, наповненні людьми, то місто розвивається. У тому випадку, якщо вони одноманітні, не викликають інтересу у людей, то зв’язки порушуються та організм поступово занепадає. Ймовірно, це і стало причиною занепаду Дитячого скверу, тож наша команда намагається наповнити його новою енергією та сприяти позитивним змінам. До речі, про це говорили і учасник змагань – сквер має стати мультифункціональний простором, в якому цікаво знаходитися і дітям, і дорослим», – підсумував голова ГО «Нова Дружківка» та координатор проєкту «Від участі до дії» Сергій Пронкін.У заході взяли участь 6 команд, які за 1 годину зібрали майже 74 кг сміття.

Проєкт «Від участі до дії» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст публікації не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Для запитів ЗМІ
Світлана Агаджанян, піар-менеджерка ГО «Нова Дружківка», +380502733985, info@newdruzhkivka.com.ua