Правосуддя, дружнє до дітей

26.12.2019

В Дружківському та Слов’янському відділах поліції відкриються «зелені кімнати» для роботи із дітьми та підлітками. Зелена кімната – це система заходів для толерантної та ефективної взаємодії із дітьми та підлітками, які потрапили у конфлікт із законом, а також з тим, хто став свідком чи постраждав від домашнього насильства. Такий підхід використовується у багатьох країнах світу, зокрема у Німеччині, Польщі, Естонії, Грузії тощо.

«Зелена кімната – це не лише затишне приміщення зеленого кольору, в якому проводять слідчі дії із неповнолітніми. Це, в першу чергу, новий підхід до роботи із дітьми, який вибудовується на принципах, дружніх до дітей. Цей проєкт став можливим завдяки співпраці із керівництвом відділів поліції та фахівців ювенальної превенції Дружківки та Слов’янська. Подібні міжсекторальні ініціативи зазвичай є успішними, адже не порушують принцип «нічого для нас без нас» та об’єднуються всі зацікавлені сторони», – зазначив Сергій Пронкін, керівник громадської організації «Нова Дружківка», яка реалізує проєкт у двох містах Донеччини.


В межах проєкту у відділах поліції Дружківки та Слов’янська буде оновлено 2 приміщення згідно міжнародних стандартів «зелених кімнат» та проведено 2 серії навчань для співробітників ювенальної превенції щодо ненасильницького спілкування та виявлення ознак домашнього насильства.

«Ця ініціатива народилася після навчального візиту до Грузії в межах роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру, в якому я брала участь. Там цей інструмент показав свою ефективність. Коли я повернулася додому, поділилася цим досвідом із партнерами з «Нової Дружківки» – ми вирішили, що треба працювати за напрямом створення умов для правосуддя, дружнього до дітей, вже вдома, на Донеччині», – підкреслила Світлана Агаджанян, фахівчиня ГО «Україна можливостей».

Проєкт зі створення зелених кімнат «Правосуддя, дружнє до дітей» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Для довідки:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.